english version

Piotr Widuchowski
- cg artist

 

 

 

#99
Projekt logotypu
13 listopada 2013
Logotyp - znak graficzny imprezy przygotowywanej na wyjazd ekipy kitesurfingowej do Brazylii. W listopadzie w Brazylii... coś pięknego!

logotypy, projektowanie znaków graficznych, logo imprezy

 

 

#98
Strona internetowa
2 listopada 2013
Strona internetowa dla bractwa kurkowego oparta na systemie Wordpress. Kompleksowa realizacja - propozycje adresu, rezerwacja domeny i serwera, instalacja wordpressa, projekt strony, pocięcie do html, przygotowanie szablonu.

Strona internetowa - projektowanie, realizacja, hosting, wordpress

 

 

#97
Model 3d
2 października 2013
Mimo dużej ilości zadań w tym miesiącu, znalazłem czas na to by posiedzieć przy programie ZBrush, który na ten moment jest moim faworytem w kwestii programów 3d.
W ramach ćwiczen wymodelowałem postać 3d która jest gotową koncepcją na to by przygotować ją do gry komputerowej lub druku 3d.

Rysunek, obraz na ścianie, malowanie.

 

 

#96
Obraz na ścianie
30 sierpnia 2013
Nie samym komputerem człowiek żyje. Tu nie działa ctrl+z. O czym przypomniałem sobie malując ten obrazek na ścianie w kuchni.

Rysunek, obraz na ścianie, malowanie.

 

#95
Opracowanie logotypów
28 sierpnia 2013
Opracowanie logotypu na potrzeby kwiaciarni z różnego typu upominkami.

Projekty logo i znaków towarowych

 

#94
Wykonanie strony pod szablon Wordpress
8 sierpnia 2013
Opracowanie logotypu, layoutu strony oraz przygotowanie składowych pod szablon wordpress. Na koniec instalacja i wrzucenie treści.

Szablon wordpress na strony internetowe

 

#94
Etui na iPhone 5
1 sierpnia 2013
Kolejne zlecenie dla firmy www.3dwergen.nl. Tym razem wykonanie projektu etui na telefon iPhone 5 na potrzeby firmy zajmującej się ubezpieczeniami.
Otrzymałem zestaw infografik który należało zinterpretować w 3d a następnie wykonać z nich kompozycję stanowiącą główny element etui telefonu.
Projekt po przygotowaniu został wydrukowany na maszynach przystosowantych do druku 3d.
W galerii na moim facebookowym fanpage kolejne etapy prac.

 

 

#93
Kompleksowa realizacja stron internetowych
25 czerwca 2013
Doszlifowałem projekt dostarczony przez klienta, następnie pociąłem go, wrzuciłem w html i css a następnie podłączyłem pod CMS. Strona dostępna w trzech językach na trzech różnych domenach (.pl, .de i .com)

Kompleksowa realizacja stron internetowych

 

#92
Projekt i wdrożenie strony internetowej
20 maja 2013
Projekt, wdrożenie strony internetowej oraz logotypu i przygotowanie systemu zarządzania treścią.

Projektowanie pod druk 3d

 

#91
Wizualizacja testowa
5 maja 2013
Dostałem "zadanie domowe" by na podstawie zdjęcia zrobić wizualizację 3d. I tu poniżej jest z jednej strony zdjęcie znalezione w internecie, a drugie to moja wizualizacja. Nie napiszę które jest które. Zgadujcie.

fotorealistyczne wizualizacje 3d
#90
Wizualizacja tapet
18 marca 2013
To nie jest zdjęcie. To fotorealistyczna wizualizacja pomieszczenia. Chodzi o to by przedstawić w naturalnych warunkach tapetę. Wizualizacja 3d w tym wypadku to tańsza metoda niż sesja fotograficzna.

fotorealistyczne wizualizacje 3d
#89
Opracowanie grafiki na www
15 marca 2013
Opracowanie grafiki na użytek zakupionego przez klienta szablonu strony www.

projekt strony internetowej
#88
Model do druku 3d
21 lutego 2013
Na podstawie grafiki dostarczonej przez klienta opracowałem koncepcję modelu w 3d przy założeniu że będzie on drukowany na maszynie 3d

projekt druk 3d
#87
Opracowanie logotypu
19 lutego 2013
Opracowanie logotypu dla kancelarii adwokackiej. Założenie było takie żeby było elegancko i klasycznie. Rozstrzelone w pionie litery to mój wkład aby nadać tej grafice trochę nowoczesności.

Projekt logotypu
#86
Ilustracja wektorowa
29 stycznia 2013
Swego czasu wykonałem ilustrację wykonaną w całości w wektorach przy użyciu programu Corel Draw.

Ilustracja w wektorach
#85
Wizualizacja 3d
29 stycznia 2013
Dla firmy Polfarmer zaprojektowałem kilka ilustracji związanych z ich głównym produktem. Potrzebny są on do umieszczania w różnego typu reklamach. Początkowo planowałem obróbkę otrzymanych od klienta zdjęć, jednak zdecydowałem się na zrobienie wizualizacji w programie 3d, gdyż w nim mogłem sobie oświetlić wg własnego uznania krzyżaki, oraz odpowiednio je rozmieścić.

Ilustracja, wizualizacja 3d
#84
Projekt do druku w technologii 3d
24 stycznia 2013
Na bazie otrzymanych koncepcji przygotowałem modele 3d dla holenderskiej firmy 3Dwergjes zajmującej się produkcją personalizowanych zabawek.
Był to trudny projekt, ważne było odwzorowanie charakteru postaci i dokładnych kolorów ponieważ współpracowałem z grafikiem który przygotowywał drugą część figurek.
Modele do druku w technologii 3d muszą spełniać szereg parametrów, ich niedotrzymanie może spowodować że wydrukowany model będzie bardzo kruchy, lub po prostu się nie wydrukuje ponieważ mechanizm sprawdzający urządzenia drukującego nie przepuści modelu.

modele 3d do druku
#83
Game art
2 stycznia 2013
Autobus szkolny, obiekt 3d do gry. Wykonany jako prezentacja umiejętności w zakresie projektowania elemetów do gry na urządzenia mobline.

Obiekt 3d do gry
#82
Wizualizacja produktu
21 grudnia 2012
Na zlecenie firmy Ecostic Walls wykonałem wizualizacje tapet które produkują.

Wizualizacja tapet
#81
Grafiki do gry
16 grudnia 2012
Przeglądarkowa gra strategiczna Wichry-wojny.pl . Na prośbę autora gry zaprojektowałem niektóre jej elementy.
Przy projektowaniu tych pozornie proste prostych rzeczy trzeba mieć na uwadze to że pliki muszą się szybko ładować, ich szata graficzna musi być spójna, ważne jest to żeby użytkownik szybko "połapał się" jak się poruszać po stronie i odczytywać okna dialogowe a przede wszystkim mu to być estetyczne.

projektowanie elementów graficznych do gry
#80
Projekt strony internetowej
12 grudnia 2012
Projekt strony internetowej dla firmy zajmującej się chip tuningiem. Również logo jest moim projektem

Strona internetowa dla firmy tuningowej
#79
Wizualizacje 3d
11 grudnia 2012
Czasem projekt logo na białym tle to za mało. Bywa że trzeba logo przedstawić wraz z layoutem przewodnim na opakowaniu. I wtedy znów pomocne są wizualizacje. Nie trzeba produkować pudełka. Wystarczy je uformować z cylindra w programie do grafiki 3d, okleić teksturą, oświetlić i gotowe! Można oglądać logo i grafikę na pudełku które jeszcze nie istnieje.
Więcej renderów na moim profilu na facebooku


Wizualizacje produktowe
#78
Wizualizacje 3d
9 grudnia 2012
Wizualizacja zegarka firmy Omega - tzw. "packshot". Takie wizualizacje można stosować zamiast fotografii produktowej.
Więcej renderów na moim profilu na facebooku


Game Art
efekt finalny

Game Art
siatka
#77
Wizualizacje 3d
25 listopada 2012
Na własnie potrzeby wymodelowałem legwana zielonego. Sam model przygotowany został w programie ZBrush, scena zrobiona w 3dstudio Max, dokończone w Photoshopie. Więcej ujęć w wyższej rozdzielczości na moim facebookowym profilu (fioletowa zakładka z prawej).

Game Art
efekt finalny

Game Art
siatka
#76
Projektowanie logotypów
22 listopada 2012
I znów logotypy. Najpierw pierwsze koncepcje, próba znalezienia właściwej formy a następnie szlifowanie aż do osiągnięcia efektu oczekiwanego przez klienta.


Projektowanie logotypów
#75
Projektowanie logotypów
19 października 2012
Czasem aby stworzyć właściwy wzór logo, znaku z którym firma będzie zawsze kojarzona, zajmuje wiele czasu i trzeba stworzyć więcej wzorów aby trafić na to COŚ.

Projekty logo
#74
Projekt strony internetowej.
12 października 2012
Strona internetowa dla firmy zajmującej się renowacją pojazdów. Wykonałem dla nich projekt, poskładałem to do html i zrobiłem do tego system CMS.


Strona internetowa
#73
Projekt strony internetowej.
29 września 2012
Kolejna odsłona mojej strony internetowej o tematyce wizualizacji 3d. System zarządzania treścią, grafika, pocięcie. Do tego poćwiczyłem z ożywieniem trochę strony przy pomocy jQuery i Javy.


Strona internetowa
#72
Projekt folderu.
19 września 2012
Projekt folderu będącego pomocą przy prezentacji najwyższej klasy urządzeń gastronomicznych. Całość w kolorach firmy, elementy kojarzące się z menu, odpoczynkiem, elegancją. Miało być świeżo i lekko.


Projekty folderów
#71
Wizualizacja architektoniczna 3d
18 września 2012
Wakacje minęły, jest co raz chłodniej na dworze, zapragnąłem przywołać wakacyjne wspomnienia tworząc wizualizację przestrzenną hotelu na gdzieś na południu Europy. Więcej o wizualizacjach przestrzennych na stronie 3dpeter.com


Projekty folderów
#70
Projekt ulotki składanej
10 września 2012
Wykonuję również projekty ulotek. Ta powstała w oparciu o bardzo ścisłe uwagi klienta. Nie był to zbyt kreatywny dla mnie projekt, jednak trzeba tu było być wyjątkowo dokładnym, ponieważ firma sprzedaje wysokiej klasy maszyny przemysłowe, bardzo precyzyjne. "Nieprecyzyjny" projekt źle by świadczył o firmie.


Projekty ulotek firmowych
#69
Strona internetowa Believe
28 sierpnia 2012
Realizacja strony internetowej według pomysłu klienta, system zarządzania treścią. Nowa odsłona strony firmy Believe - www.blv.net.pl. To było wyzwanie, strona czarna, z dużą ilością cytatów, znanych postaci. Takie były wytyczne firmy. Musiałem to tak ubrać, aby strona miała właściwą wymowę.


Nowa odsłona strony internetowej
#68
Dom 3d
28 sierpnia 2012
Kolejna wizualizacja domu jednorodzinnego 3d. Podobnie jak w poprzednim przypadku - wizualizacja stworzona z minimalną ilością danych - ogólnym rysunkiem i podstawowymi wymiarami. Szczegóły ustalane na bieżąco.


Wizualizacja domu 3d
#67
Znaczek metalowy dla Grupy Śląsk
28 sierpnia 2012
Tym razem projekt znaczka przygotowanego na potrzeby Grupy Śląsk - kolejny element kompleksowej współpracy.


Projekt znaczka dla Grupy Śląsk
#66
Projekt folderu dla firmy Aquarius & Aquadam
28 sierpnia 2012
Projekt folderu reklamowego dla wymagającego klienta, zajmującego się sprzedażą ekskluzywnego wyposażenia akwarystycznego.


Folder reklamowy Aquarius & Aquadam
#65
Obraz Boba Marleya
28 sierpnia 2012
Kolejna praca, która powstała w ramach relaksu - obraz Boba Marleya wykonany suchymi pastelami o wymiarach 100x70 cm.


Obraz Boba Marleya
#64
Papier mache
28 sierpnia 2012
Rękodzieło wykonane z papieru mache. Coś czego jeszcze nigdy nie robiłem. Zetnięcie z tak organiczną pracą artystyczną przypomina mi co jest ważne w mojej pracy przy komputerze. Chodzi o to aby projekt niezależenie od tego do czego posłuży, w miare możliwości miał pewną głębię, żeby mówił swoimi różnymi 'płaszczyznami'.


Papier mache - handmade
#63
Bilet na koncert
28 sierpnia 2012
Projekt biletu na koncert zespołu Limp Bizkit z 2004 roku. Wykonanie go było dla mnie ogromną przyjemnością, ponieważ namiętnie słuchałem wtedy tego zespołu. No i był to projekt dla światowych gwiazd. Ciekawe czy się spodobał Fredowi Durstowi? Materiały i wytyczne dostarczone przez organizatora imprezy.


Projekt biletu na koncert
#62
Wizualizacja domu 3d
28 sierpnia 2012
Wizualizacja domu jednorodzinnego 3d. Taką wizualizację można stworzyć posiadając minimalną ilość danych - ogólny rysunek i podstawowe wymiary. Szczegóły ustalane mogą być na bieżąco podczas tworzenia wizualizacji, do której klient ma wgląd.


Wizualizacja domu 3d
#61
Projekt biletu na mecz żużlowy
28 sierpnia 2012
Projekt biletu, tym razem na mecz żużlowy Marma olskie Folie vs ŻSSA Unia tarnów z 2006 roku. Kolorystyka koresponduje z barwami głównego sponsora klubu, a sam projekt nawiązuje do dynamiki żużla, ognia i dymu wydobywającego się z ryru wydechowej.


bilet na mecz żużlowy
#60
Plakat na Zlot Pojazdów Militarnych
28 sierpnia 2012
Plakat na imprezę militarną Grupy Śląsk - Zlot Pojazdów Militarnych Chudów 2009. Projekt ściśle związany z polityką Grupy, a obecnie Muzeum Techniki Militarnej. Wieloletnia, wielopłaszczyznowa współpraca umożliwia podejmowanie najróżniejszych, najtrudniejszych przedsięwzięć. Dokładna znajomość tematu ułatwia przygotowywanie kolejnych projektów, także w wymiarze czasowym .


Plakat na zlot
#59
Wizualizacja działa ZPU4
28 sierpnia 2012
wizualizacja 3d działa ZPU4 - praca zwycięska w konkursie "Tygodniowy Speedmodeling".


Wizualizacja działka
#58
Projekt logo klubu fitness
28 sierpnia 2012
Tym razem propozycja logotypu dla klubu fitness.


Znaczek metalowy - projekt odznaki artylerzystów
#57
Projekt znaczka metalowego
28 sierpnia 2012
Kolejny projekt znaczka metalowego. Odznaka artylerzystów grodu zabrzańskiego, która stała się już odznaką okręgu śląskiego i są dalsze plany rozwojowe dla tego odznaczenia - by stało się ogólnopolskie.


Znaczek metalowy - projekt odznaki artylerzystów
#56
Projekt znaczka metalowego
27 sierpnia 2012
Zarojektowanie metalowego znaczka dla Bractwa Kurkowego na Międzynarodowy Turniej Strzelecki ZBKSRP 2007. Symbol ptaka jest częstym elementem graficznym Bractw Kurkowych.


Znaczek metalowy - projekt dla Bractwa Kurkowego
#55
Ulotka Believe
27 sierpnia 2012
Zaprojektowanie ulotki zachęcającej do podjęcia współpracy z firmą Believe. Projekt spójny z całą koncepcją graficzną firmy. Współpraca z firmą na zasadzie kompleksowej obsługi: layout strony internetowej, pomysł i projekt materiałów reklamowych: wizytówek, kalendarzy, identyfikatorów, dyplomów. Całkowita obsługa graficzna firmy. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne dla firmy oraz niesie wiele korzyści - oprawa graficzna powierzona jest jednej osobie, która zna założenia firmy i ustalenia (w tym marketingowe) od podszewki, ma wypracowaną strategię i kierunek działań - to wszystko trudno jest uzyskać, gdy projektowaniem materiałów graficznych zajmuje się kilka osób, w tym często przypadkowych.


Ulotka dla firmy Believe
#54
Strona internetowa Silesiatech
27 sierpnia 2012
Projekt, wykonanie i system zarządzania treścią firmy świadczącej usługi IT.


Strona internetowa Silesiatech
#53
Logo firmy KupBilet
27 sierpnia 2012
Podstawą do stworzenia tego logotypu była konieczność wyróżnienia się spośród dużej konkurencji na rynku oraz utworzenie podstawy do layoutu strony i postaci graficznej materiałów reklamowych (kolorystyka, stylistyka). kompleksowa obsługa firmy (branding): projektowanie kalendarzy, kalendarzyków, wizytówek, identyfikatorów, folderów i wszelkich materiałów reklamowych. Projekt strony internetowej.


Logo KupBilet
#52
Projekty koszulek zlotowych
27 sierpnia 2012
Przygotowanie projektów koszulek na zloty militarne organizowane przez Małą Armię - Grupę Śląsk (późniejsze Muzeum Techniki Militarnej). Wzory ściśle nawiązują do celów grupy w danym czasie. Koszulka 2008 robiona w wektorach, koszulka z 2010 mapy bitowe.


Koszulka zlotowa 2008

Koszulka zlotowa 2010
#51
Elektroniczne menu - opracowanie
27 sierpnia 2012
Opracowanie w pełni personalizowanego elektronicznego menu na potrzeby obsług wielu restauracji przez jeden system.


Menu Johnnie Walker

Menu J&B

 

#50
Maskotka firmowa 3d
27 sierpnia 2012
Koncept oraz projekt przestrzenny 3d maskotki o wdzięcznym imieniu Varaderosek dla firmy Believe. Varadero jest nazwą marki, a jej twórca chciał by maskotka nawiązywała do korzeni kubańskich - stąd śmkieszna papryczka z wąsami w charakterystycznym kapeluszu i ubraniu.


Maskotka firmowa 3d - koncept oraz projekt
#49
Projekt biletu na mecz Polska-Dania
27 sierpnia 2012
Projekt kolejnego biletu, tym razem na mecz piłki nożnej Polska-Dania z 2008 roku. Efekt głębi uzyskałem dzięki temu, że na drugim planie jest delikatna tekstura, która powoduje optyczne złudzenie przestrzenności.


Projekt biletu na mecz Polska-Dania
#48
Pancernik - obraz
27 sierpnia 2012
Gdy już jestem przy obrazach to dodam kolejny - tym razem wykonany suchymi pastelami - pancernik podczas sztormu. Z flagą - oczywiście biało-czerwoną.


Pancernik - obraz suchymi pastelami
#47
Freddie Mercury - praca ołówkiem
27 sierpnia 2012
W wolnej chwili postanowiłem pobawić się ołówkiem. wyszedł całkiem sporych rozmiarów (70x50 cm) obraz frontmana zespołu Queen - Freddiego Mercury. W niektórych miejscach lekko podkolorowany kredkami ołówkowymi.


Rysunek ołówkiem - Freddie Mercury
#46
Projekt logotypu dla drukarni offsetowej
27 sierpnia 2012
Projekt logo dla drukarni rintimus. Czytelność i przejrzystość była głównym przesłaniem jego wykonania.


Projekt logo drukarni Printimus
#45
Projekt naszywki dla członków Muzeum Techniki Wojskowej
26 sierpnia 2012
Projekt naszywki dla Muzeum Techniki Wojskiwej w Zabrzu. Wykorzystana symbolika ściśle nawiązuje do przesłania i celów Muzeum: godło Polski, znak nawiązujący do wojsk pancernych, szyb górniczy w związku z tym, że Muzeum działa na Śląsku, motyw Husarii - ukłon w stronę wilkiej historii Polski.


Projekt naszywki dla Muzeum
#44
Projekt oklejenia samochodu
26 sierpnia 2012
Proozycja oklejenia samochodu uwzględniający specyfikę firmy zamawiajcej. Tryby i trybiki nawiązujące do pojęć technicznych.


Projekt oklejenia samochodu
#43
Aleje weselne - layout strony www
26 sierpnia 2012
Layout strony internetowej firmy oferującej kompleksową obsługę dla osób planujących ślub.


Layout strony www Aleje Weselne
#42
Bon upominkowy - Salon Kosmetyczny Image
26 sierpnia 2012
Projekt bonu upominkowego dla Salonu Kosmetycznego Image. Zaprojektowany zgodnie z layoutem strony i z nawiązaniem do pozostałych materiałów reklamowych, ściśle korespondujących z wnętrzem Salonu - złotem, brązem, postacią Marylin Monroe.


Bon upominkowy dla Salonu Image
#41
Projekt biletu na koncert Joe cockera
26 sierpnia 2012
Projekt biletu na koncert gwiazdy światowej sławy - Joe Cockera. Duże firmy organizujące koncerty w znacznej mierze narzucają wygląd materiałów reklamowych, dlatego też nie miałem w tym przypadku możliwości z wykmazaniem się szczególną pomysłowością.


Bilet na koncert Joe Cockera
#40
Projekt kalendarza na 2011 rok - GKS Bełchatów
26 sierpnia 2012
Projekt kalendarza naściennego na 2011 rok przygotowany dla klubu piłki nożnej GKS Bełchatów. Layout spójny z barwami drużyny.


Kalendarz naścienny GKS Bełchatów
#39
Wizytówka firmy Believe
26 sierpnia 2012
Wizytowka dla pracowników firmy Believe, kolorystyka, wykonanie są spójne z całym layoutem przygotowanym dla firmy.


Wizytówka Believe
#38
Plakat Chorzowskiej Biesiady Rocznicowej
26 sierpnia 2012
Plakat 11 Chorzowskiej Biesiady rocznicowej, kolorystyka i styl nawiązują do luźnego charakteru imprezy.


Plakat 11 Chorzowskiej Biesiady Rocznicowej
#37
Wizualizacja 3d ciężarówki
26 sierpnia 2012
Projekt 3d ciężarówki Kenworth. Jedna z pierwszych moich prac 3d w dziale motoryzacji.


wizualizacja 3d ciężarówki Kenworth
#36
Logo Akademickiego Biura Karier
25 sierpnia 2012
Projekt logotypu Akademickiego Biura Karier wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych. Zachowana kolorystyka Uczelni: odcienie niebieskiego i szarości. Symbolika wspinania się po schodach - oznaczająca pięcie się po szczeblach kariery.


Logo akademickiego Biua Karier WSZMiJO
#35
Wizualizacje 3d
25 sierpnia 2012
Wizualizacje dużego pokoju połączonego razem z kuchnią. Dodatek do wizualizacji całego obiektu.


Wizualizacja wnętrza pomieszczenia
#34
Ilustracja na okładkę
24 sierpnia 2012
W zeszłym roku przygotowywałem tą ilustrację do okładki kwartalnika literackiego. Czy dobrze przedstawiłem "graficznie" tytuł?


projekt ilustracji do gazety

projekt ilustracji do gazety
#33
Projekt strony internetowej
23 sierpnia 2012
Strona oparta na sprawdzonym systemie zarządzania treścią - MODx. Zaprojektowana i zrealizowana przeze mnie. www.kreowanie.wizerunku.pl


projekty stron internetowych
#32
Projekt okładki do książki.
23 sierpnia 2012
Miałem dużą dowolność przy projekcie tej ilustracji, więc postawiłem na postodernistyczną zabawę układem wyrazów :) i gryzące się kolory.


Ilustracje, okladki
#31
Logo
23 sierpnia 2012
Logo Klubu Absolwenta było de facto modyfikacją gotowego już loga Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach.


Projektowanie logotypów
#30
Projekt biletu na koncert
22 sierpnia 2012
Ten projekt bardzo lubię, po wysłaniu biletów do klienta, zadzwonił do mnie menadżer pani Rabczewkiej z informacją że na żadnym koncercie nie mieli jeszcze tak ładnych biletów. Uczciwie się przyznam że pękałem z dumy. Bilety wyprodukowała firma TickEventum.


Projekty graficzne
#29
Strona internetowa
21 sierpnia 2012
Od ponad 7 lat zajmuje się prowadzeniem strony internetowej Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu. Jest to mój projekt i wszystkie elementy graficzne które się na stronie znajdują są również mojego autorstwa - logo, znaki towarowe i inne.


Projekt graficzny.
#28
Wizualizacje 3d budynków
9 sierpnia 2012
Zanim budynek będzie pomalowany, trzeba sprawdzić czy pasuje.
Jak to zostało zrobione? Najpierw oczywiście zdjęcie. Trzeba sobie wyobrazić że fotografuje się już cały budynek. Następnie trzeba spisać parametry: odległość od fotografowanego domniemanego celu, długości na których będzie budynek stał (zmierzyłem metrówką), godzina (żeby było wiadomo gdzie stało słońce) oraz kierunki świata. Po wrzuceniu zdjęcia do programu 3d spisuje się jeszcze długość ogniskowej obiektywu z danych EXIF zdjęcia, fokus, wymiar klatki filmowej, czułość ISO, przesłonę oraz prędkość migawki. No podstawie tych informacji można umieścić wirtualną kamerę w wirtualnej przestrzeni z wirtualnym słońcem gdzie budujemy budynek który będzie pasował do zdjęcia. A wszystko po to by maksymalnie podnieść realizm wizualizacji. Proste, prawda?! :)


wizualizacje architektoniczne
#27
Projekt logo
8 sierpnia 2012
Tym razem klient przyszedł z niemal gotowym pomysłem, miałem zaprojektować logo które będzie kojarzyło sie ze znaną marką z branży spożywczej. Osobiście uważam że dla niedużej firmy to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ potencjalny odbiorca reklamy na której będzie znajdować się to logo będzie miał pozytywne skojarzenia, ponieważ inna, duża firma przeprowadziła wiele kampanii aby takie wrażenie zrobić. Logo trzeba tak zrobić aby nie wyszedł z tego plagiat. W tym przypadku wystarczyło użyć tej samej figury geometrycznej (owal) oraz palety barw (żółty i niebieski).


logotyp
#26
Projekt oklejenia samochodu
8 sierpnia 2012
Styl graficzny zaczerpnięty z strony internetowej hotelu dla którego był przygotowywany ten projekt.


projekt oklejenia samochodu
#25
Ilustracja
8 sierpnia 2012
Projekt okładki do książki


ilustracje do książek
#24
Strona www
8 sierpnia 2012
Czy można zaprojektować bardziej sugestywną stronę internetową dla firmy zajmującej się produkcją biletów?


projektowanie stron internetowych
#23
Ilustracja
6 sierpnia 2012
To rysunek wykonany jedną z najbardziej tradycyjnych technik - ołówkiem. Zawsze miałem do niego słabość. Tak proste medium a tak wiele możliwości interpretacji świata. Narysowałem tą lokomotywę w ciągu 14 godzin nieustannej pracy. Gdy siądę z dobrym pomysłem to nie potrafię się oderwać. Wymiar rysunku to ok 60x25cm. Ołówek b2, papier faber castell z średnią fakturą.


rysunek artystyczny ołówkiem
#22
Ilustracja
3 sierpnia 2012
Ilustracja wykonana na potrzeby zakładu fotograficznego. Chodziło o klimaty zbliżone do filmu Avatar, jednak trzeba było to zrobić od zera gdyż użycie materiałów z filmu naruszyło by prawa autorskie wytwórni.


ilustracje, obrazki
#21
Polska - Finlandia
1 sierpnia 2012
Od czasu gdy zaprojektowałem ten bilet minęło 6 lat. Kawał czasu minął, a nadal uważam że to dobry projekt. Choć trochę już nie jest na czasie. Projekty graficzne muszą nadążać za modą, a moda obejmuje każdą dziedzinę życia.


projekt biletu
#20
Dyplomy
1 sierpnia 2012
W firmie Believe jest ładny zwyczaj nagradzania najlepszych handlowców dedykowanymi dyplomami. To coś dużo lepszego niż mazakiem wpisać imię i nazwisko w białe pole. Wydrukowany taki dyplom na papierze fotograficznym robił wrażenie. Robiłem te dyplomy w różnych kolorach i stylach aby dodać im unikalnego charakteru.


projekty dyplomów
#19
Bilet Centralne Muzeum Morskie
30 lipca 2012
Jeden z wielu projektów biletów wykonanych przeze mnie na zamówienie firmy TickEventum. Tym razem dla Centralnego Muzeum Morskiego, łączny nakład różnych wariacji tego biletu to kilkaset tysięcy sztuk.
Jest w tym projekcie wiele elementów graficznych które budzą skojarzenia z morzem, z zabytkami i okrętami.


Projekt graficzny biletu
#18
Strona internetowa Klubu Absolwenta
30 lipca 2012
Projekt strony internetowej oraz system zarządzania treścią. Layout bazujący na stronie www.gallus.pl jako że Klub jest częścią składową całej uczelni.


projektowanie stron internetowych
#17
AMZ Dzik-3
20 lipca 2012
Wolne chwile poświęcam na projektowanie modeli do gier komputerowych. Tutaj model 3d pojazdu zrobiony do tzw. "mod'a" gry Battlefield 2 - Polish Forces. Modele do gier różnią się od np. wizualizacji architektonicznych tym że muszą być renderowane w czasie rzeczywistym


model 3d gameart
#16
Projekt i realizacja strony internetowej
20 lipca 2012
www.martazwierzkarate.pl . Tą stronę wykonałem ponad rok temu. Nadal działa. Ta strona to tylko wizytówka, bez systemu zarządzania treścią, jednak w kodzie html bardzo łatwo nanieść ewentualne zmiany. Takie rozwiązanie sprawdza się przy niskim budżecie, lub wtedy gdy zmiany wprowadzane są niezmiernie rzadko.


strona www
#15
Sklep internetowy
17 lipca 2012
Mogę również zaprojektować i wykonać dla Państwa sklep internetowy. Tak jak ten w przykładzie poniżej. Sprawdźcie na www.v-dero.pl że działa już od roku i to bez problemów!


sklep internetowy
#14
Wizytówka
13 lipca 2012
Do projektu wizytówki otrzymałem logotyp. Firma nie miała jeszcze swojej strony internetowej ani innych materiałów, więc miałem wolną rękę co do layoutu. Logo firmy skojarzyło mi się z sławnymi markami związanym z światem mody, więc postanowiłem iść tym tropem. Kolorowe kostki (które nie są elementem logotypu) i gradient mają dopełniać wizerunku firmy. Teraz można wprowadzać kolorowe kostki do innych elementów graficznych firmy, by w ten sposób subtelnie budzić odpowiednie skojarzenia.


projektowanie wizytówek
#13
Projekt strony www
10 lipca 2012
Ten projekt zrealizowałem ponad rok temu, strona www.printimus.pl nadal funkcjonuje pod tą szatą graficzną. To jest drukarnia (której logo notabene również ja zaprojektowałem) więc zależało mi na tym by wzbudzić w odbiorcy poczucie czystości, jasności jak jasny jest papier i czysty druk, bez skazy - tu działają również kulki które są błyszczące i w powtarzalnych kolorach. Kulki są w podstawowych kolorach drukarskich (cyjan, magenta, żółty, czarny).


projekt strony internetowej
#12
Wizualizacja domu
10 lipca 2012
Wizualizacja przestrzenna domu na Osiedlu Zamkowym w Tarnawicach Starych.
wizualizacja budynku 3d
#11
Strona internetowa
5 lipca 2012
Tutaj pomysł na projekt strony internetowej przyszedł dokładnie z wnętrza Salonu Image: zdobią złote elementy, bogato zdobione lustro, oraz duży portret Marylin Monroe.
Logo też jest moim projektem.
projekt strony internetowej
#10
Strona internetowa
5 lipca 2012
To projekt strony internetowej rozwijany do początku tego roku. W całości zaprojektowany i oprogramowany.
projekt strony internetowej
#9
Freddie Mercury
5 lipca 2012
Czasem trzeba odetchnąć od prac przy komputerze. Obraz namalowany pastelami, format 50x50cm.
grafika - rysunek pastelami
#8
Billboard
3 lipca 2012
Projekt billboardu. Projekt stanowił podstawę do kampanii przedstawiającej nowy wizerunek firmy. Firma która od wielu lat działa na rynku w temacie bram chciała przekazać odbiorcy reklamy że jest firmą nowoczesną wprowadzającą nową jakość wyrobu.
projekt billboard
#7
Projekt logo
27 czerwca 2012
Firma zajmująca się sprzedażą bezpośrednią urządzeń klasy premium. Logo projektowane od zera, nawet bez wstępnej koncepcji. W związku z profilem i stylem firmy wymyśliłem że logo powinno budzić poczucie stabilności, nadzieji, dynamicznego rozwoju oraz długiej tradycji. Sądzę że zamierzony efekt osiągnąłem w 102%. Jest to jeden z projektów z których jestem szczególnie dumny.
logotyp
#6
Bilet na mecz
25 czerwca 2012
Jako że jest to nowa strona, nie raz zdarzy mi się wygrzebać starszy projekt z mojej wieloletniej działalności, ponieważ są takie które darzę dużą sympatią. W tym przypadku chciałbym zaprezentować projekt biletu wykonany na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej. Bilety zostały wyprodukowane przez firmę TickEventum która specjalizuje się w tej dziedzinie.
O projekcie: najistotniejszą rzeczą w nim jest to tło z bogatym wzorkiem, który może kojarzyć się z kulturą Kazachstanu. Dodatkowo odpowiednie dobranie gęstości rastra spowodowało że podczas druku na maszynie cyfrowej udało mi się uzyskać nietypowy wypukły efekt.
grafika komputerowa - projekt biletu na mecz
#5
Projekty grafiki na koszulkach
25 czerwca 2012
Projekty wykonane na potrzeby firmy Mike Sport. Koszulki rowerowe, kolekcja damska.
Projekty nadruków na koszulki
#4
Projekt logo
21 czerwca 2012
Na początku otrzymałem "praktycznie gotowe", jednak po wielu próbach logo znacznie zmieniło swój kształt i kolory. Połączenie szarego i pomarańczowego zdecydowanie kojarzy się z techniką, "łuczki" i gradienty na nich mają przywodzić na myśl nowoczesność i technikę.
Nowe logo dla firmy
#3
Projekty koszulek
21 czerwca 2012
Firma Mimo produkująca odzież sportową wprowadziła do sprzedaży kolejne wzory koszulek zaprojektowane przeze mnie. Najistotniejszą wytyczną było to aby grafika nawiązywała do stylu retro.
grafika na koszulkach MIMO
#2
Wizualizacja domku
9 maja 2012
Wizualizacja budynku wykonana na zamówienie firmy MMTimberWindows. Kilka rzutów zewnętrznych oraz wnętrze.
Wizualizacja przestrzenna domku jednorodzinnego
#1
Logotyp
16 kwietnia 2012
Projekt logotypu. To zadanie było o tyle łatwe że Klient miał niemal gotową wizję swojego logo. Trzeba było tylko formę ustną sprowadzić do postaci cyfrowej.
Projektowanie logo